Podgorica je od 26. avgusta do 3. septembra prošle godine bila domaćin Svjetskog vaterpolo prvenstva za igrače do 18 godina, a mnogobrojna publika, odnosno svi oni koji su šampionat gledali preko malih ekrana putem livestream-a, mogu biti i te kako zadovoljni prikazanim od strane 19 timova koji su učestvovali na smotri najboljih.

Razloga za zadovoljstvo svakako najviše imaju navijači Hrvatske koja se trijumfom u finalu nad našom reprezentacijom okitila zlatom i na taj način zaokružila sjajan šampionat.

Ipak, grupna faza nagovještavala je nešto drugačiji rasplet jer se selekcija Srbije prošetala do prvog mjesta sa sve četiri pobjede, uključujući tu i jednu na Hrvatskom, a maksimalan učinak imale i Grčka i Australija.

Naša selekcija takođe je zavšila takmičenje u grupi na prvom mjestu, sa dvije pobjede i remijem, a onda su redom padale velika Rusija u četvrtfinalu i Italija u polufinalu, čime su naši momci osigurali medalju i zakazali finalni duel sa Hrvatskom. U međuvremenu Hrvati su morali da prođu prepreku više, obzirom na to da osvajanjem drugog mjesta u grupi nijesu izborili direktan plasman u četvrtfinale. Bila je to Kanada koja nije imala nikakve šanse protiv komšija, a onda su uslijedili dueli četvrt i polufinala sa Australijom i Mađarskom. I dok su Mađari u polufinalnom meču bili relativno lak plijen,  „kenguri“ su propisno namučili kasnije šampione, završivši taj meč sa samo jednim golom zaostatka.

Srbija i Grčka su takmičenje završili već u prvim eliminacionim mečevima, izgubivši od Italije odnosno Mađarske i to nakon peteraca.

Odlično smo počeli finalni meč i nošeni fantastičnom podrškom sa tribina poveli sa 2:0. Ipak, uslijedio je „prazan hod“ od sredine prve, pa sve do kraja druge dionice, te smo na veliki odmor otišli sa minusom od dva gola. Nakon pauze od 15-ak minuta - reakcija momaka Veljka Uskokovića koji su mnogo boljom igrom u nastavku došli do novog izjednačenja te se u poslednji period igre ušlo rezultatom 11:11. Ipak, ostali smo uskraćeni za totalni preokret jer su Hrvati bili neumoljivi u poslednjih osam minuta meča i, iskoristivši svaku grešku Ukropine i drugova, sasvim zasluženo došli do zlata.

Bilo kako bilo, možemo biti zadovoljni partijom „ajkulica“ koje su pokazale da su budućnost crnogorskog vaterpola, te da se na njih i te kako može računati.

 

rd FINA WORLD MEN'S YOUTH WATER POLO CHAMPIONSHIPS U18

Medal ceremony 

Medal ceremony  Watch video

 

Final Round – September 3, 2016 – Day 9

Position Date Time Team A Team B   Result MNESPORT
1 03.10. 17:00 Australia Russia   8 : 9 Watch video
2 03.10. 18:20 Greece Serbia   19 : 22 Watch video
3 03.10. 19:40 Hungary Italy Bronze Medal 12 : 8 Watch video 
4 03.10. 21:00 Croatia Montenegro Gold Medal 16 : 13 Watch video 

 

Semi Final Round + Final Round – September 2, 2016 – Day 8

Position Date Time Team A Team B Result MNESPORT
1 02.10. 09:00 South Africa New Zealand 8 : 15 Watch video
2 02.10. 10:20 China Kazakhstan 7 : 13 Watch video
3 02.10. 11:40 Brazil Egypt 15 : 12 Watch video 
4 02.10. 13:00 Japan Canada 15 : 11 Watch video 
5 02.10. 14:20 USA Spain 10 : 12 Watch video 
6 02.10. 17:00 Greece  Australia 13 : 9 Watch video 
7 02.10. 18:20 Russia  Serbia 7 - 13 Watch video  
8 02.10. 19:40 Hungary  Croatia 17 - 21 Watch video  
9 02.10. 21:00 Montenegro  Italy 11 - 10 Watch video  

 

Quarter Final + Semi Final Round – September 1, 2016 – Day 7

Position Date Time Team A Team B Result MNESPORT
1 01.10. 09:00 Colombia South Africa 13 : 14 Watch video
2 01.10. 10:20 China Brazil 7 : 21 Watch video
3 01.10. 11:40 Kazakhstan Egypt 7 : 13 Watch video 
4 01.10. 13:00 USA Japan 16 : 13 Watch video 
5 01.10. 14:20 Canada Spain 12 : 18 Watch video 
6 01.10. 17:00 Greece Hungary 17 : 18 Watch video 
7 01.10. 18:20 Australia Croatia 13 : 14 Watch video  
8 01.10. 19:40 Serbia Italy 12 : 14 Watch video  
9 01.10. 21:00 Montenegro Russia 14 : 11 Watch video  

 

Eight Final Round – August 31, 2016 – Day 6

Position Date Time Team A Team B Result MNESPORT
1 31.09. 10:00 Colombia China  10 : 12  Watch video
2 31.09.  11:20  Brazil  South Africa  15 : 12  Watch video
3 31.09.  12:40 Kazakhstan  New Zealand  10 : 8  Watch video 
4 31.09.  17:00 Russia USA 15 : 8  Watch video 
5 31.09.  18:20 Hungary Japan  15 : 11  Watch video 
6 31.09.  19:40  Canada  Croatia 13 : 23  Watch video 
7 31.09.  21:00  Italy Spain  13 : 12  Watch video 

 

Preliminary Round – August 30, 2016 – Day 5

Position Date Time Team A Team B Result MNESPORT
1 30.09. 09.00 Colombia Greece 8 : 31 Watch video
2 30.09. 10.20 Kazakhstan Canada 8 : 14 Watch video
3 30.09. 11.40 Australia South Africa 15 : 9 Watch video 
4 30.09. 17.00 Egypt Japan 13 : 19 Watch video 
5 30.09. 18.20 New Zealand China 13 : 12 Watch video 
6 30.09. 19.40 USA Serbia 7 : 12  Watch video 
7 30.09. 21.00 Brazil Montenegro 11 : 19 Watch video 

 

Preliminary Round – August 29, 2016 – Day 4

Position Date Time Team A Team B Result MNESPORT
1 29.09. 09.00 USA New Zealand   Watch video
2 29.09.  10.20  China Croatia 11 : 23 Watch video
3 29.09.  11.40  Kazakhstan  Colombia 9 : 11 Watch video 
4 29.09.  17.00 Greece Russia 14 : 11 Watch video 
5 29.09.  18.20 Italy  Hungary  13 : 16 Watch video 
6 29.09.  19.40 Egypt Australia 6 : 15 Watch video 
7 29.09.  21.00  South Africa  Spain 11 : 24 Watch video 

 

Preliminary Round – August 28, 2016 – Day 3

Position Date Time Team A Team B Result MNESPORT
1 28.09. 09.00 Australia Japan 14 : 13 Watch video
2 28.09. 10.20  Spain Egypt 14 : 2 Watch video
3 28.09. 11.40 New Zealand Serbia 8 : 17 Watch video 
4 28.09. 17.00 Croatia USA 16 : 14 Watch video 
5 28.09. 18.20 Colombia Canada 11 : 17 Watch video 
6 28.09. 19.40 Russia Kazakhstan 19 : 8 Watch video 
7 28.09. 21.00 Hungary Brazil 23 : 14 Watch video 

 

Preliminary Round – August 27, 2016 – Day 2

Position Date Time Team A Team B Result MNESPORT
1 27.09. 09.00 Brazil Italy 9 : 18  Watch video
2 27.09. 10.20 Japan  Spain 17 : 23 Watch video
3 27.09. 11.40 Egypt South Africa  15 : 6 Watch video 
4 27.09. 13.00 Serbia  Croatia 15 : 13 Watch video 
5 27.09. 17.00 USA  China  22 : 4 Watch video 
6 27.09. 18.20 Canada Russia  9 : 15 Watch video 
7 27.09. 19.40 Kazakhstan  Greece 4 : 21 Watch video 
8 27.09. 21.00 Montenegro Hungary  16 : 14 Watch video 

 

Preliminary Round – August 26, 2016 – Day 1

Position Date Time Team A Team B Result MNESPORT
1 26.09. 11:20 Greece Canada 27 : 10 Watch video
2 26.09. 12:40 Spain Australia 8 : 10 Watch video
3 26.09. 14:00 Russia Colombia 25 : 5 Watch video 
4 26.09. 17:00 South Africa Japan 16 : 32 Watch video 
5 26.09. 18:20 Croatia New Zealand 23 : 11 Watch video 
6 26.09. 19:40 China Serbia 11 : 21 Watch video 
7 26.09. 21:00 Italy Montenegro 15 : 15 Watch video 

 

Opening

Opening 3rd Fina World Men's Youth Water Polo Championships U18  Watch video