Sjajnu sezonu 2016/2017 vaterpolisti Jadrana nagovijestili su osvajanjem Kupa Crne Gore, savladavši u finalu ekipu Primorca.

Finalni turnir odigran je u odličnoj atmosferi nedavno otvorenog bazena u Nikšiću, a bitke za finale vodili su Jadran i Kataro, odnosno Primorac i Budva.

I dok je Jadran imao lakši trening sa mlađim kotorskim timom, savladavši ga više nego ubjedljivo rezultatom 23:5, drugi polufinalni par vodio je veliku borbu za plasman u finale.

Za razliku od polufinala završnog turnira lige odigranog nešto kasnije, iz ovog je Primorac izašao kao pobjednik i izborio vizu za okršaj sa Jadranom. Meč je, nakon izjednačene prve četvrtine, prelomljen u naredne dvije kada je kotorski tim dao pet a primio svega dva pogotka, te stekao prednost koju do kraja vaterpolisti Budve nijesu uspjeli da sustignu.

Bio je to, ispostaviće se, uvod u jedan od najboljih vaterpolo mečeva odigranih u Crnoj Gori, a kada su u pitanju domaća takmičenja. Odlična igra, mnoštvo dobrih poteza i preokreta bez ikakve sumnje zadovoljili su i najprobirljivije ljubitelje vaterpola. Jadran je vodio rezultatom 6:4 na poluvremenu, Primorac uzvratio i do kraja treće dionice došao na 8:6, a na samo 27 sekundi do kraja imao 9:8. Ipak, onda na scenu stupa Željko Kovačić koji postavlja konačan rezultat nakon 32 odigrana minuta i odvodi meč u penal završnicu.

Tamo, prvo Miloš Šćepanović (odbranio peterac Radonjiću) a onda Stefan Vidović (pogodio odlučujući peterac) izrastaju u heroje Jadrana i donose svom timu prvi pehar u sezoni za nama.