Vjerovatno najmasovnije sportsko takmičenje u Crnoj Gori nije, čini se, bilo nikad zanimljivije nego li u minuloj sezoni. Dječaci rođeni 2006. godine od oktobra pa sve do juna nadmetali su se i borili na njima svojstven način, a sve u cilju što boljeg plasmana i rezultata koji vodi najprije na završni turnir a onda i donosi šampiona Crne Gore u tom uzrastu.

Rekosmo, velika borba vodila se u balonu kod Osnovne škole „Štampar Makarije“ u Bloku 5 već od samog starta lige, a mali majstori fudbala nastavili su da nas oduševljavaju dobrim potezima i golovima i kako je takmičenje odmicalo dalje.

Učešće na završnom turniru nažalost je mogla da izbori samo jedna ekipa, obzirom na to da je razlika u kvalitetu između prvih 5 timova mjerljiva samo nijansama. Ipak, na kraju, reklo bi se potpuno zasluženo, epitet najboljeg ponijela je ekipa Arsa Milića, dok je „domaći“ Kalćo zauzeo drugu poziciju. Veliku borbu do samog kraja vodila su dva rivala, čak odigrali i međusobni duel u pretposlednjem kolu, a isti je, kako se i očekivalo, odlučio šampiona. Prekaljeni stručnjak Ranko Milić dobio je taktičku bitku protiv mlađih kolega Mrđenovića i Šćepanovića i, izborivši neriješen rezultat u tom duelu, sačuvao bod prednosti u odnosu na Kalćo, a samim tim vodeću poziciju pred poslednje kolo, koje su i jedna i druga ekipa „odradile“ rutinski.

I ovog puta mora se izdvojiti pojedinačan učinak po mnogima najvećeg talenta crnogorskog fudbala i nadamo se budućeg asa nekog od evropskih velikana, Bojana Prelevića. On je, iako nije uspio da se domogne prvog mjesta sa svojom ekipom, „ponio“ gotovo sve pojedinačne nagrade i priznanja. Između ostalog, bio je najbolji igrač lige, najbolji igrač u svom uzrastu za prošlu godinu, najbolji igrač turnira u Braču, Omišu i Lučanima, a u samom vrhu liste strijelaca i u svom i u starijem uzrastu. Osim toga, i ova sezona donijela je probu u gigantu iz Đenove te nastupe za srpskog velikana Crvenu Zvezdu, što je svakako pokazatelj da mali majstor iz Bloka 5 odlično napreduje, te da dobar rad i posvećenost vrlo vjerovatno znače i prelazak u neki od velikih evropskih klubova.

25 kolo

Domaćin Gost Rezultat MNESPORT
Venom Arso Milić 1 : 2 Pogledajte video
Stari Aerodrom 2 Danilograd 1 : 0 Pogledajte video
Junior Winner 1 : 0 Pogledajte video

 

24 kolo

Domaćin Gost Rezultat MNESPORT
Dadex Mondijal 2 : 2 Pogledajte video
MKM  As  8 : 0 Pogledajte video
Junior Stari Aerodrom 0 : 4 Pogledajte video
Futura  Ilarion 4 : 3 Pogledajte video
Elektron Arso Milić 3 : 6 Pogledajte video
Calcio Danilovgrad 6 : 1 Pogledajte video
Bernabeu Mladost Lj. 5 : 4 Pogledajte video

 

23 kolo

Domaćin Gost Rezultat MNESPORT
As  Bernabeu 2 : 3 Pogledajte video
Calcio Winner 5 : 1 Pogledajte video
Danilovgrad Arso Milić 3 : 4 Pogledajte video
Elektron Stari Aerodrom 5 : 0 Pogledajte video
Ilarion Dadex 1 : 0 Pogledajte video

 

22 kolo

Domaćin Gost Rezultat MNESPORT
Drezga Bernabeu 2 : 4 Pogledajte video
Junior Arso Milić 3 : 7 Pogledajte video
Mondial  As 1 : 5 Pogledajte video
Stari Aerodrom Calcio 0 : 2 Pogledajte video
Winner Danilovgrad 8 : 0 Pogledajte video
Danilovgrad Junior 2 : 3 Pogledajte video
Elektron Venom 6 : 3 Pogledajte video
Gorica  MKM 2 : 3 Pogledajte video
Ilarion Mladost Lj. 6 : 2 Pogledajte video

 

21 kolo

Domaćin Gost Rezultat MNESPORT
Dadex MKM 1 : 1 Pogledajte video
Arso Milić Stari Aerodrom 2 : 0 Pogledajte video
Arena MKM 1 : 7 Pogledajte video
Calco  Venom 0 : 0 Pogledajte video
Elektron Winner 3 : 2 Pogledajte video
Futura Mondijal  4 : 3 Pogledajte video

 

20 kolo

Domaćin Gost Rezultat MNESPORT
Winner  Dadex 3 : 0 Pogledajte video

 

19 kolo

Domaćin Gost Rezultat MNESPORT
Arena San Siro 1 : 2 Pogledajte video
As Dadex 3 : 1 Pogledajte video
Bernabeu Mondijal 4 : 2 Pogledajte video
Calcio MKM 5 : 4 Pogledajte video
Drezga Arso Milić 1 : 6 Pogledajte video
Elektron Mondijal 4 : 3 Pogledajte video
Futura Gorica 0 : 7 Pogledajte video
Ilarion Stari Aerodrom 4 : 5 Pogledajte video
Junior Danilovgrad 3 : 5 Pogledajte video
Mladost Lj. Winner 3 : 13 Pogledajte video

 

18 kolo

Domaćin Gost Rezultat MNESPORT
As Bernabeu 3 : 2 Pogledajte video
Calcio 1  Calcio 2 3 : 0 Pogledajte video
Danilovgrad Ilarion 8 : 1 Pogledajte video
Stari Aerodrom San Siro 12 : 0 Pogledajte video
Venom Mladost Lj. 6 : 1 Pogledajte video
Winner Gorica 4 : - Pogledajte video
Arena Drezga 4 : 8 Pogledajte video
Arso Milić MKM 5 : 2 Pogledajte video
Calcio Dadex 1 : 3 Pogledajte video
Mondijal Junior 0 : 10 Pogledajte video

 

17 kolo

Domaćin Gost Rezultat MNESPORT
Drezga San Siro 2 : 4 Pogledajte video
Elektron As 9 : 2 Pogledajte video
Mondial Ilarion 6 : 4 Pogledajte video
Winner Bernabeu 4 : 1 Pogledajte video
Danilovgrad Stari Aerodrom - : 3 Pogledajte video
Mladost Lj. Arso Milić 2 : 6 Pogledajte video
Gorica Calcio 2 : 2 Pogledajte video
Dadex Venom 2 : 1 Pogledajte video

 

16 kolo

Domaćin Gost Rezultat MNESPORT
Arena Mladost Lj. 2 : 5 Pogledajte video
Futura  Ilarion 6 : 2 Pogledajte video
MKM San Siro 7 : 3 Pogledajte video
Stari Aerodrom  Drezga 8 : 1 Pogledajte video
Venom Gorica 2 : 1 Pogledajte video
Winner Elektron 6 : 1 Pogledajte video
Arso  Milić Dadex 0 : 1 Pogledajte video
Bernabeu Calcio 0 : 4 Pogledajte video
Junior As 3 : 2 Pogledajte video
Mondial Danilovgrad 0 : 2 Pogledajte video

 

15 kolo

Domaćin Gost Rezultat MNESPORT
Bernabeu  Venom 2 : 4 Pogledajte video
Winner Junior 3 : 1 Pogledajte video
Ilarion As 4 : 8 Pogledajte video
Arena  Dadex 1 : 3 Pogledajte video
Mladost Lj. San Siro 9 : 2 Pogledajte video
MKM  Drezga 8 : 1 Pogledajte video
Gorica Arso Milić  - 0 Pogledajte video
Elektron  Calcio 4 : 1 Pogledajte video
Danilovgrad Futura  6 : 1 Pogledajte video

 

14 kolo

Domaćin Gost Rezultat MNESPORT
Arena  Gorica 3 : 4 Pogledajte video
As  Danilovgrad 3 : 8 Pogledajte video
Calcio Junior 1 : 0 Pogledajte video
Mladost Lj. Drezga 9 : 8 Pogledajte video
Stari Aerodrom MKM 3 : 0 Pogledajte video
Mundial  Futura 3 : 1 Pogledajte video
Ilarion  Winner 1 : 13 Pogledajte video
Venom Elektron 0 : 1 Pogledajte video
San Siro  Dadex 0 : 8 Pogledajte video

 

13 kolo

Domaćin Gost Rezultat MNESPORT
Arena  Bernabeu   Pogledajte video
As Arso Milić 3 : 2 Pogledajte video
Calcio Ilarion   Pogledajte video
Danilovgrad  Winner 5 : 3 Pogledajte video
Fudbalino Malesija 0 : 8 Pogledajte video
Futura Stari Aerodrom 2 : 7 Pogledajte video
Gorica San Siro 5 : 1 Pogledajte video
Rekreativo MKM 4 : 3 Pogledajte video

 

12 kolo

Domaćin Gost Rezultat MNESPORT
Arso Milić  Junior  6 : 3  Pogledajte video
As Futura 1 : 1 Pogledajte video
Rekreativo  Stari Aerodrom 2 : 9 Pogledajte video
Venom  Ilarion 6 : 0 Pogledajte video

 

11 kolo

Domaćin Gost Rezultat MNESPORT
Mondijal Kalćo - : - odloženo
Gorica MKM 3 : 3 Pogledajte video
Ilarion  Arso Milić 2 : 7 Pogledajte video 
Junior Nikšić Arena 6 : 2  Pogledajte video
Futura Viner 1 : 11 Pogledajte video
As Stari Aerodrom 2 : 7 Pogledajte video
Dadex Rekreativo  7 : 3 Pogledajte video
Bernabeu Drezga 7 : 7  Pogledajte video 
Elektron  San Siro  11 : 0 Pogledajte video
Danilovgrad  Venom 1 : 0 Pogledajte video 

 

10 kolo

Domaćin Gost Rezultat MNESPORT
Venom Mondijal 4 : 1  Pogledajte video
Drezga Elektron 4 : 20  Pogledajte video
Arena Ilarion 9 : 4 Pogledajte video
San Siro Junior Nikšić 1 : 5  Pogledajte video 
MKM Bernabeu 1 : 2  Pogledajte video 
Kalćo  Futura 2 : 3 Pogledajte video
Rekreativo Gorica 3 : 2  Nema videa
As Viner 0 : 7  Pogledajte video
Stari Aerodrom Dadeks 3 : 2  Nema videa
Arso Milić Danilovgrad 4 : 2  Pogledajte video 

 

9 kolo

Domaćin Gost Rezultat MNESPORT
Futura Venom 0 : 3  Pogledajte video
Elektron MKM 5 : 3 Pogledajte video 
Junior Nišić Drezga 10 : 1 Pogledajte video
Danilovgrad  Arena   (odložena) 
As  Kalćo 0 : 10  Pogledajte video
Ilarion San Siro  2 : 4 Nema videa
Viner Stari Aerodrom  7 : 2  Nema videa
Gorica  Dadeks  1 : 3  Nema videa
Mondijal Arso Milić  1 : 4  Nema videa
Bernabeu  Rekreativo  7 : 3  Nema videa

 

8 kolo

Domaćin Gost Rezultat MNESPORT
Dadeks Bernabeu 0 : 0 Nema videa
Rekreativo Elektron  7 : 9 Nema videa
MKM  Junior Nikšić 0 : 0 Pogledajte video
Drezga Ilarion 6 : 0  Nema videa
Arso Milić  Futura   5 : 1 Nema videa
Kalćo Viner  2 : 0  Pogledajte video
Venom As 7 : 1  Pogledajte video 
Mondijal  Arena  1 : 4  Pogledajte video
Stari Aerodrom  Gorica  4 : 2  Pogledajte video
Danilovgrad  San Siro 10 : 1  Pogledajte video  

 

7 kolo

Domaćin Gost Rezultat MNESPORT
Kalćo  Stari Aerodrom  5 : 0 Pogledajte video
Mondijal San Siro 1 : 2 Pogledajte video
Ilarion  MKM 5 : 4 Pogledajte video
Viner Venom 1 : 1 Pogledajte video
Junior Nikšić  Rekreativo 6 : 7 Pogledajte video
Futura Arena 2 : 2 Pogledajte video
Danilovgrad  Drezga 11 : 1 Pogledajte video 
Elektron Dadex 4 : 2 Nema videa
Bernabeu Gorica 2 : 2 Pogledajte video
As  Arso Milić 1 : 5 Pogledajte video  

 

6 kolo

Domaćin Gost Rezultat MNESPORT
Venom Kalćo 1 : 3 Pogledajte video
Danilovgrad MKM 4 : 5 Pogledajte video
Junior Nikšić Dadeks 8 : 2 Pogledajte video
Arena As 3 : 5 Pogledajte video
Viner Arso Milić 2 : 1 Pogledajte video
Gorica Elektron  4 : 3 Nema videa
Ilarion Rekreativo 3 : 9 Nema videa
Drezga Mondijal 2 : 4 Nema videa
Futura  San Siro 1 : 0 Nema videa
Bernabeu Stari Aerodrom 1 : 0 Nema videa

 

5 kolo

Domaćin Gost Rezultat MNESPORT
Kalćo  Arso Milić 2 : 1 Pogledajte video
As San Siro  2 : 0 Nema videa
Futura Drezga 6 : 3 Nema videa
Mondijal MKM 2 : 0 Nema videa
Danilovgrad Rekreativo 7 : 5 Nema videa
Venom Stari Aerodrom 2 : 1 Nema videa
Junior Nikšić Gorica 3 : 1 Pogledajte video
Elektron Bernabeu 4 : 4 Pogledajte video
Ilarion Dadeks 5 : 4 Pogledajte video
Viner Arena 7 : 1 Pogledajte video

 

4 kolo

Domaćin Gost Rezultat MNESPORT
Bernabeu Junior Nikšić  3 : 4 Pogledajte video
San Siro Viner 0 : 11 Pogledajte video
Arso Milić Venom 1 : 1 Nema videa
Gorica Ilarion 5 : 1 Pogledajte video
Dadeks Danilovgrad 2 : 12 Nema videa
Rekreativo Mondial 7 : 2 Pogledajte video
MKM Futura 1 : 2 Nema videa
Drezga As 2 : 5 Pogledajte video
Arena Calcio 1 : 6 Pogledajte video
Elektron Stari Aerodrom 2 : 4 Nema videa

 

3 kolo

Domaćin Gost Rezultat MNESPORT
Venom Arena 3 : 2 Nema videa
Kalćo San Siro 15 : 0 Nema videa
Viner Drezga 15 : 1 Nema videa
As  MKM 1 : 0 Nema videa
Futura Rekreativo 4 : 4 Nema videa
Mondial Dadeks 3 : 5 Nema videa
Danilovgrad Gorica 1 : 1 Nema videa
Ilarion Barnabeu 3 : 5 Nema videa
Junior Nikšić Elektron 4 : 0 Nema videa
Slobodan:  Arso Milić    

 

2 kolo

Domaćin Gost Rezultat MNESPORT
Dadeks Futura 1 : 7 Nema videa
Barnebau Danilovgrad 3 : 8 Nema videa
Arena Arso Milić 1 : 3 Nema videa
Drezga Kalćo 1 : 9 Nema videa
MKM Viner 0 : 11 Nema videa
Rekreativo As 4 : 5 Nema videa
Gorica Mondial 2 : 1 Nema videa
Elektron Ilarion 11 : 4 Nema videa
San Siro Venom 1 : 10 Nema videa
Slobodan: Junior Nikšić    

 

1 kolo

Domaćin Gost Rezultat MNESPORT
Ilarion Junior Nikšić 3 : 3 Pogledajte video
Danilovgrad Elektron 5 : 3 Pogledajte video
As Gorica 0 : 4 Pogledajte video
Arso Milić San Siro  13 : 1 Pogledajte video 
Venom MKM 5 : 1 Pogledajte video
Futura  Barnabeu 16 : 0 Pogledajte video
Kalćo Rekreativo 16 : 0 Pogledajte video
Mondial Drezga (odloženo)  
Vinter Dadeks (odloženo)  
Slobodna: Arena